Ali Güven Uygulama Oteli

2008'den buyana sizinle

Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli 24.07.2008 tarihinde siz değerli konuklarımızın hizmetine girmiştir. 90 Yataklı (28 Standart oda, 2 Suit), Uygulama Otelimizin odalarında ;

TV,

Mini Bar,;

Çalışma Masaları,

Telefon,

Saç Kurutma Makinesi

Kablosuz İnternet

ve Suit Odalarımızda Klima mevcuttur.

Lobby Barımızda ve terasımızda sıcak ve soğuk içecekler, 100 kişilik kapalı ve 100 kişilik terası ile restoran ve kahvaltı salonumuz mevcut olup bu salonlarımızda kablosuz internet bağlantısı ile ikinci eviniz olmaya aday uygulama otelimiz siz değerli misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

90oda
2süit
1restaurant
1toplantı salonu

Hakkımızda

1. Vizyonumuz
Turizm eğitiminde ve hizmetinde 5 yıldızlı okul olmak.
2. Misyonumuz
Sorumluluk bilinci gelişmiş,yeterli ahlaki ve mesleki becerilere sahip uluslararası standartlarda turizmciler yetiştirmek.
3. Ali Güven Kimdir?

Okulumuza adını veren Ali Güven 01.01.1931 tarihinde Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinin Şevkiye köyünde doğdu.

Uzun yıllar çiftçilik yaptıktan sonra ticaret hayatına atıldı.Disiplinli ve özverili çalışmaları sayesinde iş dünyasındaki yerini aldı.Hayırsever bir iş adamı olarak tanındı ve hayatını bu şekilde sürdürdü.

Ülke kalkınmasında eğitimin önemini her fırsatta dile getiren Ali Güven, sağlığında birçok eğitim kurumuna bağışta bulunmuştur.

En büyük isteği ise yüzlerce öğrencinin eğitim göreceği bir okul yaptırmaktır.Ani ölümü nedeni ile bu isteğini gerçekleştirememiştir. 26.01.1993 tarihinde hayata veda etmiştir.

Oğlu Cafer Güven babasının bu isteğini yerine getirmek için 16.08.2004 tarihinde Ali Güven Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelini yaptırarak; sorumlu, saygılı, insani değerlere önem veren,mesleğinin niteliklerini kazanmış, geleceğin turizmci nesillerinin yetişmesini sağlamıştır.